| Sat | Jun 10 | B15 | 1Password Turf - St Thomas | 16:30 | London Alliance FC Mustangs | 13 - 0 | York United FC Academy |
| Sat | Jun 10 | B14 | Adidas Centre | 14:00 | Glen Shields Juventus FC | 3 - 0 | Thornhill Bolts |
| Sat | Jun 10 | G14 | Adidas Centre | 17:00 | Glen Shields Juventus FC | 6 - 0 | Aurora FC |
| Sat | Jun 10 | B14 | Amesbury MS #1 | 11:00 | Rexdale United FC Phantoms | 0 - 5 | Gil Vicente FC Toronto |
| Sat | Jun 10 | B15 | Ben Franklin Park 5 | 13:00 | Nepean Hotspurs Thunder | 1 - 0 | Dutch Connections FC Academy Orange Scarborough |
| Sat | Jun 10 | B17 | Ben Franklin Park 5 | 15:00 | Nepean Hotspurs Showcase | 0 - 1 | Bryst CR Soccer York Region |
| Sat | Jun 10 | B16 | Ben Franklin Park 5 | 17:30 | Nepean Hotspurs Boys | 1 - 3 | West Carleton Soccer Club |
| Sat | Jun 10 | B14 | Beverley Heights MS | 15:00 | North York Asante Elite | 6 - 0 | Ajax Soccer Club Red |
| Sat | Jun 10 | B17 | Brickyard | 11:00 | Mississauga Stella Rossa FC | 4 - 3 | North York FC Emery |
| Sat | Jun 10 | B14 | Brickyard | 13:00 | Mississauga Stella Rossa FC | 2 - 5 | Woodbridge Strikers |
| Sat | Jun 10 | B13 | Budd Park 1 | 11:00 | FFTW Academy Kitchener | 3 - 1 | North Mississauga SC Black |
| Sat | Jun 10 | B17 | Caledon R3 | 11:00 | Caledon United FC | 4 - 2 | Ancaster Legacy |
| Sat | Jun 10 | B14 | Carleton University Lower | 13:00 | Ottawa City Premier | 6 - 1 | SC Toronto Eagles |
| Sat | Jun 10 | B16 | Carleton University Lower | 15:00 | Ottawa City Premier | 2 - 0 | Pickering FC 07B |
| Sat | Jun 10 | G16 | Centennial Full Manotick | 14:00 | Ottawa South United 07 White | 2 - 3 | Brampton SC |
| Sat | Jun 10 | B13 | City View Park Centre F2 | 14:00 | Burlington Bayhawks | 1 - 1 | Sarnia FC |
| Sat | Jun 10 | B17 | Civic Field #3 (Durham) | 16:00 | Oshawa Kicks White | 0 - 8 | North York Asante Elite |
| Sat | Jun 10 | B18 | Club Roma Main | 11:00 | St. Catharines Club Roma Wolves | 1 - 2 | Oakridge Blast |
| Sat | Jun 10 | B15 | Concord Thornhill 1 | 18:00 | Glen Shields Juventus FC | 8 - 1 | York Jets SC |
| Sat | Jun 10 | B17 | Cowan - Guarantee | 18:00 | Woodstock FC | 1 - 2 | Windsor TFC |
| Sat | Jun 10 | B13 | Crescent School | 11:00 | Power FC - Toronto | 0 - 9 | FC Toronto |
| Sat | Jun 10 | B14 | Crescent School | 12:30 | Power FC - Toronto | 11 - 0 | CFA - Toronto |
| Sat | Jun 10 | B16 | Dr. Martin Dobkin Park | 15:00 | FC Toronto | 2 - 0 | Elite Milton Magic Blue |
| Sat | Jun 10 | B15 | E.E. Mitchelson Park #1Turf | 11:00 | Niagara Falls Soccer Club Titans | 2 - 0 | London Byron |
| Sat | Jun 10 | B14 | E.L. Crossley HS | 16:00 | Pelham NRSP | 6 - 0 | Hamilton Sparta |
| Sat | Jun 10 | B16 | Earlscourt North | 13:00 | SC Toronto Eagles | 2 - 0 | North York Heavens Eleven Warriors |
| Sat | Jun 10 | B14 | Eidelweiss Soccer Field 5-R3 | 12:30 | Bolton Wanderers White | 5 - 6 | Kitchener TFC Academy |
| Sat | Jun 10 | B16 | Firgrove Park | 15:00 | North York Asante Elite 2007 | 0 - 3 | East York Soccer Club |
| Sat | Jun 10 | B18 | Heritage Green #5 | 11:00 | Hamilton Croatia | 1 - 0 | Scarborough Olympic Flame SC Blue Devils |
| Sat | Jun 10 | B13 | Highland Park | 11:00 | DFC Union FC York Region | 14 - 0 | Toronto Azzurri |
| Sat | Jun 10 | B13 | Huron Park 2 Grass | 12:30 | Erin Mills Eagles 2010 Green | 0 - 8 | London Alliance FC Mustangs |
| Sat | Jun 10 | B13 | Huron Park 2 Grass | 14:15 | Lakeshore United FC Mississauga | 1 - 11 | Burlington Force Academy White |
| Sat | Jun 10 | B16 | Huron Park 2 Grass | 16:00 | Lakeshore United FC Mississauga | 2 - 0 | North York Academy |
| Sat | Jun 10 | B15 | Iceland 1 | 11:30 | Mississauga Dixie Black | 7 - 0 | Mississauga NewStars FA |
| Sat | Jun 10 | B17 | Iceland 1 | 13:30 | Mississauga Dixie Black | 6 - 3 | Glanbrook FC |
| Sat | Jun 10 | B14 | Immaculata HS | 13:30 | Ottawa Futsal Club Eagles | 2 - 4 | North York Academy |
| Sat | Jun 10 | B18 | Innisfil Recreation Complex 1 | 18:00 | Bradford Union FC 2005B | 1 - 1 | Brampton SC Navy |
| Sat | Jun 10 | G14 | James Jerome | 14:15 | Greater Sudbury SC Impact | 0 - 4 | Mississauga Dixie Black |
| Sat | Jun 10 | B15 | Kalar Sports Park #6 Turf | 13:00 | Niagara Regional Soccer Team | 0 - 2 | Caledon United Blue |
| Sat | Jun 10 | G16 | LAmoreaux #1 | 16:00 | CTSA GS Gold Scarborough | 4 - 1 | Etobicoke Power |
| Sat | Jun 10 | B15 | Lions Park 2 Cobourg | 12:00 | Northumberland United | 1 - 1 | North Toronto SC Nitros |
| Sat | Jun 10 | B17 | Massey Grove Park | 13:00 | Rexdale United FC Impact | 3 - 0 | Bryst CR Soccer YRSL York Region |
| Sat | Jun 10 | B15 | Massey Grove Park | 16:30 | Rexdale Rebels | 4 - 4 | Power FC - Toronto |
| Sat | Jun 10 | B16 | Mattamy Sports Park Field 1 | 11:00 | International Soccer Club - Mississauga | 5 - 0 | Rockwood FC |
| Sat | Jun 10 | B13 | McCowan District Park | 12:00 | Scarborough Olympic Flame Hercules | 5 - 2 | North York Academy |
| Sat | Jun 10 | G16 | McNaughton Turf | 14:00 | Vaughan Azzurri | 4 - 4 | North Toronto Nitros 2007G |
| Sat | Jun 10 | G14 | Michael Power HS | 13:00 | Toronto High Park FC | 1 - 3 | Peterborough City |
| Sat | Jun 10 | B16 | Michael Power HS | 15:00 | Toronto High Park FC | 0 - 8 | FC Toronto GHSL |
| Sat | Jun 10 | B15 | Millennium #6 | 13:00 | Ottawa TFC Red | 2 - 0 | Toronto Azzurri |
| Sat | Jun 10 | B15 | Milliken Mills Complex E | 12:00 | Unionville Milliken SC Strikers | 2 - 3 | East York SC |
| Sat | Jun 10 | B15 | Milton Community Park #1 | 13:00 | Milton Youth SC Blue | 3 - 1 | Leamington SC United |
| Sat | Jun 10 | G16 | Milton Community Park #1 | 15:00 | Milton Magic | 1 - 2 | Paris FC |
| Sat | Jun 10 | B17 | Monarch Park Stadium | 14:00 | CB Toronto Monarchs | 3 - 1 | Pickering FC IModel |
| Sat | Jun 10 | B15 | Monarch Turf (Ajax) | 11:00 | Ajax Soccer Club Red | 2 - 3 | Peterborough City |
| Sat | Jun 10 | B16 | Mount Joy Turf | 15:30 | Markham FC Lightning | 1 - 2 | Scarborough Olympic Flame Spartans |
| Sat | Jun 10 | B14 | North Maple Regional Park Turf # 2 | 14:00 | Vaughan Azzurri | 11 - 0 | Scarborough Olympic Flame 300 |
| Sat | Jun 10 | G14 | North Maple Regional Park Turf #1 | 14:00 | Vaughan Azzurri EA | 1 - 4 | Toronto Cherry Beach Lions |
| Sat | Jun 10 | B15 | Norton Park North | 12:00 | Burlington Force Soccer Academy | 5 - 1 | Mississauga City FC |
| Sat | Jun 10 | B18 | Norton Place Park | 13:00 | Mississauga City FC - U18 | 2 - 3 | Ottawa Futsal Club Eagles |
| Sat | Jun 10 | B14 | Orchard Community Park (F1) | 11:00 | Burlington Force Academy | 0 - 1 | International SC Mississauga |
| Sat | Jun 10 | G16 | Orchard Community Park (F2) | 12:00 | Burlington Force Soccer | 12 - 1 | Whitecaps London |
| Sat | Jun 10 | G16 | Pine Glen 1 | 11:00 | Oakville | 0 - 12 | Scrosoppi FC Girls Black Halton |
| Sat | Jun 10 | B14 | Polish Canadian Rec Centre 1 | 11:00 | London Alliance FC Mustangs | 7 - 0 | St. Catharines Jets |
| Sat | Jun 10 | B15 | Queens Miklas-McCarney Turf | 13:00 | Kingston Belleville FC | 9 - 1 | Vaughan Azzurri |
| Sat | Jun 10 | B17 | Queens Tindall Field | 13:15 | Kingston Jr Gaels Soccer | 2 - 1 | Barrie Spirit 2006 Blue |
| Sat | Jun 10 | B18 | RBJ Schlegel Park #1 (Villages) | 11:00 | Kitchener TFC | 7 - 1 | Toronto Azzurri |
| Sat | Jun 10 | B13 | RBJ Schlegel Park #1 (Villages) | 13:00 | Kitchener TFC | 1 - 13 | Brampton Elite HP |
| Sat | Jun 10 | B17 | Richcraft Recreation Complex | 13:00 | Ottawa City Premier | 2 - 7 | Vaughan Azzurri IM |
| Sat | Jun 10 | G16 | Richcraft Recreation Complex | 15:00 | Ottawa City Premier | 1 - 4 | SC Toronto Eagles |
| Sat | Jun 10 | G14 | Richmond Green West | 11:00 | Richmond Hill SC Green IModel | 0 - 4 | CTSA GS Blue Scarborough |
| Sat | Jun 10 | B17 | Richmond Green West | 13:00 | Richmond Hill Raiders | 0 - 7 | Vaughan Azzurri YRSL |
| Sat | Jun 10 | B16 | Richmond Green West | 15:00 | Richmond Hill Raiders | 0 - 17 | Vaughan Azzurri |
| Sat | Jun 10 | B16 | RIM Park AF1 | 18:00 | RED Academy Kitchener | 1 - 1 | Flamborough Dundas |
| Sat | Jun 10 | B15 | Rogers Field | 13:00 | Cambridge United | 1 - 7 | Mississauga Prostars FC Blue |
| Sat | Jun 10 | B13 | SaveMax Sports Centre Field 2 | 11:00 | Brampton SC Navy | 3 - 6 | Mississauga Croatia |
| Sat | Jun 10 | B15 | SaveMax Sports Centre Field 2 | 13:00 | Brampton SC Navy | 4 - 9 | Guelph Jr. Gryphons Red |
| Sat | Jun 10 | B14 | SaveMax Sports Centre Field 2 | 16:00 | Brampton Elite | 6 - 4 | FFTW Academy Kitchener |
| Sat | Jun 10 | B13 | St. Joan of Arc - Turf | 11:00 | Bryst CR Soccer York Region | 3 - 1 | Richmond Hill Raiders |
| Sat | Jun 10 | B15 | St. Thomas Aquinas Turf | 11:00 | Oakville Blue Devils EXCEL | 5 - 0 | North York FC Emery |
| Sat | Jun 10 | B14 | Tom Tipton Park | 11:00 | Soo City United | 3 - 1 | Milton Blue |
| Sat | Jun 10 | B13 | Toronto District Christian HS | 13:30 | York United FC Academy | 6 - 2 | OttawaTFC Red |
| Sat | Jun 10 | B15 | Trafalgar Sports Park 9 | 16:00 | Georgetown Mustangs | 2 - 4 | Brantford City |
| Sat | Jun 10 | B14 | U of T - Scarborough 1 | 11:00 | Dutch Connections FC Academy Scarborough | 1 - 2 | International FC - York Region |
| Sat | Jun 10 | B14 | University of Guelph East | 11:00 | Guelph Jr. Gryphons Red | 3 - 0 | Mississauga Dixie SC Black |
| Sat | Jun 10 | G14 | University of Guelph East | 13:00 | Guelph Jr. Gryphons Red | 7 - 0 | Sarnia Spirit |
| Sat | Jun 10 | G16 | University of Guelph East | 15:00 | Guelph Jr. Gryphons Red | 5 - 1 | Windsor TFC 2007G |
| Sat | Jun 10 | B13 | University of Guelph West U13+ | 15:00 | Guelph Jr. Gryphons Red | 1 - 3 | Toronto United FC U13HP |
| Sat | Jun 10 | B15 | Vaso Field | 13:00 | DeRo TFC Durham | 3 - 2 | Scarborough Olympic Flame SC Eagles |
| Sat | Jun 10 | B17 | Vaso Field | 15:00 | DeRo TFC Durham | 1 - 1 | OttawaTFC Red |
| Sat | Jun 10 | B13 | Verstraten Park | 11:00 | Barrie | 5 - 1 | Toronto High Park FC |
| Sat | Jun 10 | B16 | Verstraten Park | 14:00 | Barrie Spirit | 0 - 4 | Thornhill Bolts |
| Sat | Jun 10 | B14 | Victoria Park Stadium Brampton | 11:00 | Mississauga City FC | 3 - 1 | Blue Mountains United |
| Sat | Jun 10 | B13 | Villanova Turf | 13:00 | King City Royals | 1 - 5 | Vaughan Azzurri DF |
| Sat | Jun 10 | B17 | Villanova Turf | 18:00 | King City Royals | 1 - 1 | Thornhill Thunder |
| Sat | Jun 10 | B13 | West Humber Collegiate Institute | 12:00 | North York FC Strikers | 4 - 2 | Dutch Connections FC Academy Scarborough |
| Sat | Jun 10 | G16 | West Humber Collegiate Institute | 14:00 | North York FC | 0 - 8 | Rexdale United FC Impact |
| Sat | Jun 10 | B17 | West Lincoln Leisureplex 2 | 14:00 | West Lincoln Eagles F.C | 4 - 3 | Whitecaps London |
| Sat | Jun 10 | B13 | William Connell Park | 13:00 | Hamilton Sparta | 0 - 4 | Stratford Strikers |
| Sat | Jun 10 | G14 | Windermere 3 | 11:00 | London Alliance FC | 8 - 0 | Saltfleet Stoney Creek Soccer Club |
| Sat | Jun 10 | B17 | Youngs Sportsplex Turf #3 | 17:00 | Welland NRSP | 2 - 3 | London Alliance FC Elite |
| Sun | Jun 11 | B15 | Algonquin College | 14:30 | Ottawa City Premier | 3 - 2 | OttawaTFC Red. |
| Sun | Jun 11 | B16 | Amesbury MS #1 | 11:00 | Gil Vicente FC Toronto | 1 - 2 | The Scarborough Academy |
| Sun | Jun 11 | B16 | Azzurri Stadium TO | 12:00 | Toronto Azzurri | 0 - 1 | International Soccer Club - Mississauga. |
| Sun | Jun 11 | G14 | Barrie SC Development Centre | 11:00 | Barrie Spirit | 2 - 1 | Mississauga Dixie Black. |
| Sun | Jun 11 | B14 | Birchwood Park - Miss. | 15:00 | Mississauga Clarkson Comets | 2 - 4 | Woodbridge Strikers. |
| Sun | Jun 11 | B17 | Brickyard | 11:00 | Canadian FC North York | 1 - 4 | Rexdale United FC Phantoms |
| Sun | Jun 11 | B16 | Brickyard | 15:00 | Canadian FC North York | 0 - 4 | FC Toronto |
| Sun | Jun 11 | B14 | Caledon R3 | 11:00 | Caledon United FC | 0 - 4 | Pelham NRSP. |
| Sun | Jun 11 | B15 | Caledon R3 | 15:00 | Caledon United Red | 2 - 2 | Milton Youth SC Blue. |
| Sun | Jun 11 | B15 | Cherry Beach East | 14:00 | SC Toronto Eagles | 4 - 0 | East York SC. |
| Sun | Jun 11 | B17 | Civic Field #3 (Durham) | 13:30 | Oshawa Kicks Red | 1 - 4 | Rexdale United FC Impact. |
| Sun | Jun 11 | B13 | Concord Thornhill 1 | 11:00 | Glen Shields Juventus FC | 7 - 0 | Vaughan Azzurri DF. |
| Sun | Jun 11 | B15 | Concord Thornhill 1 | 13:00 | International FC - York Region | 0 - 14 | Toronto Cherry Beach Red Wolves |
| Sun | Jun 11 | B13 | Concord Thornhill 2 | 11:00 | International FC - York Region | 2 - 3 | DFC Union FC York Region. |
| Sun | Jun 11 | B16 | Crescent School | 16:30 | Power FC - Toronto | 3 - 3 | Lakeshore United FC Mississauga. |
| Sun | Jun 11 | B16 | Crosby Park Unionville | 13:00 | Jarvis SC Markham | 3 - 2 | Ottawa South United Force Academy White |
| Sun | Jun 11 | B15 | Derry Side Greens West | 11:00 | Mississauga OKD | 1 - 9 | Mississauga Dixie Black. |
| Sun | Jun 11 | B16 | Downsview Park #2 | 11:00 | North Toronto Nitros 2007 Boys | 0 - 1 | Vaughan Azzurri |
| Sun | Jun 11 | B14 | Downsview Park #2 | 13:30 | North Toronto Nitros | 0 - 7 | North York Asante Elite. |
| Sun | Jun 11 | B14 | Dr. Denison Turf - Newmarket | 13:00 | Newmarket Red | 2 - 0 | North York Academy |
| Sun | Jun 11 | G16 | Eidelweiss Soccer Field 5-R3 | 12:00 | Bolton Wanderers | 3 - 0 | Pelham 2007G - NRSP |
| Sun | Jun 11 | B14 | Erin Mills Twin Arena | 13:00 | Erin Mills Eagles 2009 Green | 0 - 6 | International SC Mississauga. |
| Sun | Jun 11 | B13 | Heritage Hills Park | 11:00 | Mississauga City FC | 0 - 5 | London Alliance FC Mustangs. |
| Sun | Jun 11 | B13 | Herrema #2 | 14:00 | North Durham United FC | 0 - 5 | North York FC Strikers. |
| Sun | Jun 11 | B15 | Highland Park | 11:00 | DFC Union FC York Region | 1 - 5 | Glen Shields Juventus FC. |
| Sun | Jun 11 | B13 | Holy Names High School Turf | 13:00 | Windsor Caboto FC Academy | 3 - 4 | Thorold Soccer Club |
| Sun | Jun 11 | B17 | Huron Park 1 Turf | 13:30 | York United FC Academy | 3 - 0 | North York Asante Elite |
| Sun | Jun 11 | G16 | Huron Park 2 Grass | 11:00 | Erin Mills Eagles 2007 Green | 0 - 4 | Bradford Union FC 2007G |
| Sun | Jun 11 | B17 | Huron Park 2 Grass | 13:00 | Erin Mills Eagles 2006 Green | 3 - 3 | Mississauga Stella Rossa FC |
| Sun | Jun 11 | B13 | Iceland 1 | 14:00 | Mississauga Dixie Black | 9 - 2 | Mississauga Croatia. |
| Sun | Jun 11 | B14 | Iceland 2 | 13:00 | Toronto United FC U14HP | 5 - 0 | Guelph Jr. Gryphons Red. |
| Sun | Jun 11 | B17 | Innisfil Recreation Complex 2 | 16:00 | Bradford Union FC | 0 - 2 | CB Toronto Monarchs |
| Sun | Jun 11 | B17 | Jacob Hespeler Turf | 11:00 | Cambridge United | 0 - 6 | London Alliance FC Elite |
| Sun | Jun 11 | B13 | Jacob Hespeler Turf | 13:30 | Cambridge United | 1 - 6 | Stratford Strikers. |
| Sun | Jun 11 | B14 | Jacob Hespeler Turf | 15:30 | Cambridge United | 0 - 11 | London Alliance FC Mustangs. |
| Sun | Jun 11 | B14 | James Jerome | 13:00 | Greater Sudbury SC Impact | 4 - 0 | Soo City United. |
| Sun | Jun 11 | B13 | James Jerome | 15:00 | Greater Sudbury SC Impact | 2 - 3 | East York SC |
| Sun | Jun 11 | B13 | John Machin Turf | 13:00 | Kingston United | 4 - 10 | York United FC Academy. |
| Sun | Jun 11 | B17 | Julian de Guzman Turf | 13:00 | Ottawa Gloucester Hornets | 0 - 3 | Bryst CR Soccer York Region |
| Sun | Jun 11 | G14 | Kalar Sports Park #6 Turf | 13:00 | NRSP-Niagara Regional | 2 - 3 | Windsor TFC |
| Sun | Jun 11 | B14 | Kalar Sports Park #6 Turf | 15:00 | Niagara United SC | 0 - 8 | Athlete Institute FC Orangeville |
| Sun | Jun 11 | B13 | Keelesdale | 15:00 | East York Atletico | 6 - 1 | DFC Union FC York Region. |
| Sun | Jun 11 | B13 | LAmoreaux #1 | 11:00 | The Scarborough Academy | 1 - 1 | Barrie. |
| Sun | Jun 11 | B15 | LAmoreaux #1 | 12:45 | The Scarborough Academy | 1 - 0 | Peterborough City. |
| Sun | Jun 11 | B16 | McCowan District Park | 12:00 | North Scarborough SC | 0 - 6 | East York Soccer Club |
| Sun | Jun 11 | B14 | McCowan District Park | 14:00 | North Scarborough SC Attack 2009 | 1 - 2 | Power FC - Toronto. |
| Sun | Jun 11 | B16 | McHugh Stadium Field #1 | 13:30 | Windsor TFC | 5 - 0 | Mississauga Stella Rossa FC |
| Sun | Jun 11 | B17 | Meadowvale Park | 13:15 | Mississauga Prostars FC 06 White | 1 - 2 | West Lincoln Eagles F.C |
| Sun | Jun 11 | B16 | Meadowvale Park | 15:30 | Mississauga Prostars Green 07 | 0 - 1 | SC Toronto Eagles |
| Sun | Jun 11 | B16 | Meadowvale Park | 18:00 | Mississauga Prostars FC 2007 Blue | 6 - 0 | Toronto United FC U16HP |
| Sun | Jun 11 | G16 | Melissa Tancredi Field | 15:00 | Ancaster Legacy | 2 - 4 | London Alliance FC |
| Sun | Jun 11 | B14 | Michael Power HS | 13:00 | Toronto High Park FC | 3 - 6 | Vaughan Azzurri. |
| Sun | Jun 11 | B14 | Millennium #6 | 14:00 | Ottawa TFC Regional Red | 2 - 1 | Ottawa City Premier |
| Sun | Jun 11 | B16 | Milliken Mills Complex E | 13:00 | Unionville Milliken SC Strikers | 1 - 1 | Scarborough Olympic Flame Spartans. |
| Sun | Jun 11 | B13 | Milton Community Park #1 | 13:00 | Milton Youth S.C. Blue | 1 - 0 | Brampton Elite |
| Sun | Jun 11 | B14 | Milton Community Park #1 | 15:00 | Milton White | 0 - 8 | Kitchener TFC Academy. |
| Sun | Jun 11 | B17 | Milton Community Park #2 | 15:00 | Milton | 6 - 2 | Oakville Soccer Club. |
| Sun | Jun 11 | B13 | Monarch Park Stadium | 11:00 | CFA - Toronto | 0 - 9 | Bryst CR Soccer York Region. |
| Sun | Jun 11 | B17 | Monarch Turf (Ajax) | 13:00 | Ajax Soccer Club Red | 1 - 3 | Vaughan Azzurri YRSL |
| Sun | Jun 11 | B13 | N. London 3 | 11:00 | Southwest London FC | 2 - 3 | Toronto United FC U13HP |
| Sun | Jun 11 | G14 | N. London 3 | 14:00 | London United Gryphons | 1 - 2 | Milton Youth SC Blue |
| Sun | Jun 11 | B14 | North Maple Regional Park Turf # 2 | 14:00 | Vaughan Azzurri DT | 0 - 3 | Glen Shields Juventus FC. |
| Sun | Jun 11 | B17 | North York Civic Field 5 | 12:00 | Power FC - Toronto | 4 - 1 | DeRo TFC Durham |
| Sun | Jun 11 | G14 | Norton Park North | 14:00 | Burlington Force Soccer Academy Elite | 4 - 0 | Erin Mills Eagles 2009 Green |
| Sun | Jun 11 | B15 | Norval Centre 1 | 13:30 | Croatia Norval SC | 0 - 2 | London Alliance FC Mustangs. |
| Sun | Jun 11 | B14 | Norval Centre 5 | 14:30 | Bolton Wanderers White.. | 0 - 1 | Brampton Elite |
| Sun | Jun 11 | B17 | Norval Centre 5 | 16:00 | Croatia Norval | 1 - 0 | Mississauga Clarkson SC |
| Sun | Jun 11 | B15 | Paramount Fine Foods Centre 1 | 11:00 | International Soccer Club - Mississauga | 3 - 3 | Caledon United Blue. |
| Sun | Jun 11 | B13 | Paramount Fine Foods Centre 1 | 13:00 | International SC Mississauga | 1 - 0 | FFTW Academy Kitchener |
| Sun | Jun 11 | G14 | Portuguese Club - London | 17:00 | London LS Croatia Pumas | 12 - 0 | Cambridge United |
| Sun | Jun 11 | G14 | RBJ Schlegel Park #1 (Villages) | 11:00 | Kitchener TFC WRSL | 6 - 1 | Soo City United |
| Sun | Jun 11 | B13 | RBJ Schlegel Park #1 (Villages) | 13:00 | Kitchener TFC Academy | 8 - 1 | Sarnia FC |
| Sun | Jun 11 | B15 | RBJ Schlegel Park #2 (Huron) | 11:30 | Kitchener TFC | 14 - 0 | Niagara Falls Soccer Club Titans. |
| Sun | Jun 11 | B17 | RBJ Schlegel Park #2 (Huron) | 13:30 | Kitchener TFC Academy | 4 - 2 | Caledon United FC. |
| Sun | Jun 11 | G16 | Redeemer | 14:00 | Hamilton United Elite Regional | 6 - 0 | RED Academy Kitchener |
| Sun | Jun 11 | B15 | Richmond Green West | 13:00 | Richmond Hill Raiders | 1 - 3 | Kingston Belleville FC. |
| Sun | Jun 11 | B17 | RIM Park AF2 | 18:00 | RED Academy Kitchener | 3 - 2 | Windsor TFC. |
| Sun | Jun 11 | B15 | River Oaks Turf | 13:00 | Rush Academy Canada - Oakville | 3 - 2 | Brantford City. |
| Sun | Jun 11 | B16 | Sheridan Trafalgar Campus | 16:00 | Oakville Blue Devils 2007 Boys | 8 - 0 | RED Academy Kitchener |
| Sun | Jun 11 | B13 | South Common | 13:00 | Mississauga Prostars FC | 1 - 6 | Burlington Force Academy White. |
| Sun | Jun 11 | B16 | St. Elizabeth HS | 11:00 | International FC - York Region | 9 - 0 | Peterborough City |
| Sun | Jun 11 | B17 | St. Elizabeth HS | 13:00 | International FC - York Region | 2 - 3 | Thornhill Thunder |
| Sun | Jun 11 | B15 | St. Patrick Catholic SS | 15:00 | Toronto Cherry Beach Black Wolves | 4 - 3 | Northumberland United. |
| Sun | Jun 11 | B15 | St. Roberts C.H.S. Turf | 13:00 | Thornhill Thunder | 0 - 7 | Power FC - Toronto. |
| Sun | Jun 11 | B15 | St. Roberts C.H.S. Turf | 15:00 | Thornhill Bolts | 3 - 2 | Nepean Hotspurs Thunder. |
| Sun | Jun 11 | B15 | Ste. Cecile School | 13:00 | Windsor Caboto FC Academy | 2 - 3 | Oakville Blue Devils EXCEL. |
| Sun | Jun 11 | G14 | Trafalgar Sports Park 9 | 13:00 | Georgetown Mustangs | 0 - 0 | Windsor Caboto Thunder |
| Sun | Jun 11 | B15 | U of T - Scarborough 2 | 18:00 | DCFC Academy Black Scarborough | 7 - 1 | DeRo TFC Durham. |
| Sun | Jun 11 | B17 | University of Guelph West U13+ | 15:00 | Guelph Jr Gryphons | 2 - 3 | Mississauga Dixie Black |
| Sun | Jun 11 | B15 | Vaughan Grove 2 | 11:00 | Woodbridge Strikers | 7 - 0 | Guelph Jr. Gryphons Red. |
| Sun | Jun 11 | B17 | Vaughan Grove 2 | 13:00 | Woodbridge Strikers | 0 - 0 | Vaughan Azzurri IM |
| Sun | Jun 11 | B16 | Vaughan Grove Turf | 11:00 | Woodbridge Strikers | 1 - 7 | Thornhill Bolts. |
| Sun | Jun 11 | B14 | Verstraten Park | 14:00 | Barrie Boys Blue | 0 - 3 | International FC – York Region |
| Sun | Jun 11 | G16 | Veterans Field 1 | 11:00 | Sarnia Spirit | 0 - 5 | North Mississauga SC |
| Sun | Jun 11 | B16 | Villanova Turf | 15:00 | King United | 2 - 1 | Toronto CB Galaxy |
| Sun | Jun 11 | B15 | Waterloo Oxford SS Main | 17:00 | FFTW Academy Kitchener | 4 - 7 | Mississauga Prostars FC Blue. |
| Sun | Jun 11 | B14 | West Humber Collegiate Institute | 13:00 | North York FC Strikers | 1 - 6 | Gil Vicente FC Toronto. |
| Sun | Jun 11 | B13 | Weston Lions | 11:00 | North York FC Emery | 1 - 4 | FC Toronto. |
| Sun | Jun 11 | B15 | York University Grass | 11:00 | North York Academy | 0 - 21 | Burlington Force Soccer Academy. |
| Sun | Jun 11 | B17 | York University Grass | 13:00 | North York Academy | 6 - 2 | Kingston Jr Gaels Soccer. |